A A A Powiększ tekst
Mapa strony
LGD Brama na Podlasie

Folder promocyjny dotyczący tradycji kulinarnych obszaru LGD "Brama na Podlasie"

Dorobek kulinarny to jeden z ważnych elementów dziedzictwa każdego obszaru. Działania Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania „Brama na Podlasie” (LGD BnP) nakierowane są na ocalenie od zapomnienia tradycji kulinarnych, starych receptur czy zwyczajów. Bogato zakorzeniona tradycja kulinarna i nasza podlaska gościnność to istotny element naszego krajobrazu. Produkty lokalne obszaru LGD BnP są również uatrakcyjnieniem wielu spotkań rodzinnych, częścią naszej kultury (wesela, chrzciny). Nieodzowne jest podejmowanie działań zmierzających do identyfikacji i promocji tychże produktów. Konsekwencją tego będzie ocalenie od zapomnienia i przekazanie młodemu pokoleniu wiedzy na temat dziedzictwa kulinarnego.

W tym celu LGD BnP przygotowuje się do wydania – jeszcze w 2017 roku - folderu promocyjnego dotyczącego tradycji kulinarnych obszaru LGD. W związku z powyższym zwracamy się do Państwa z prośbą o pomoc w pozyskaniu materiałów do wydawnictwa (receptury na produkty tradycyjne obszaru działania LGD BnP) m.in. od liderów lokalnych społeczności, gospodyń domowych, członkiń KGW, znawców tematu. W folderze chcielibyśmy zawrzeć przepisy wraz ze zdjęciami przygotowanych wyrobów (zdjęcia o rozdzielczości min. 300 dpi).

Wydawnictwo prezentowałoby charakterystykę produktów spożywczych wykorzystywanych przez mieszkańców terenu Lokalnej Grupy Działania „Brama na Podlasie”. Będzie ono promować nasz dorobek kulinarny. Będzie nam niezmiernie miło, jeśli mieszkańcy gmin zrzeszonych w LGD BnP zechcą podzielić się swoimi przepisami i fotografiami przygotowanych potraw i produktów.

Mile widziane będą stare rodzinne receptury, dlatego też bardzo prosimy o zaangażowanie, aby przygotowywane wydawnictwo mogło być wizytówką naszego Stowarzyszenia. Prosimy o umieszczenie informacji o tej inicjatywie na Państwa stronie internetowej. Dla autorów najciekawszych receptur przewidujemy drobne upominki.

Na zgłoszenia oczekujemy do 15 września 2017r.. Przepisy prosimy przesyłać drogą mailową (Turn on Javascript!), pocztową lub dostarczyć osobiście do Biura Stowarzyszenia (do 31 sierpnia 2017 roku na adres: Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Brama na Podlasie” 18-200 Wysokie Mazowieckie, ul. Ludowa 15, II piętro, p. nr 22, od 01 września 2017 roku na adres: 18-200 Wysokie Mazowieckie, ul. Mickiewicza 1a, II piętro, p. 38).

W przypadku pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt z Biurem Stowarzyszenia: Moniką Dzielnik lub Agnieszką Żochowska, tel.: 504 056 009.

Liczymy na Państwa pomoc.
 
Dodano: 11.08.2017
powrót

PARTNERZY

Gmina Brańsk

Gmina Brańsk

Miasto Brańsk

Miasto Brańsk

Ciechanowiec

Ciechanowiec

Czyżew

Czyżew

Klukowo

Klukowo

Kołaki Kościelne

Kołaki Kościelne

Nowe Piekuty

Nowe Piekuty

Rudka

Rudka

Rutki

Rutki

Szepietowo

Szepietowo

Gmina Wysokie Mazowieckie

Gmina Wysokie Mazowieckie

Wysokie Mazowieckie

Wysokie Mazowieckie

Zambrów

Zambrów

POLECANE STRONY

Informacja o plikach cookies: Ta strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce.
Stronę odwiedzono 580 razy.
Hosting: pvi.pl