A A A Powiększ tekst
Mapa strony
LGD Brama na Podlasie

Mistrzowie Podlaskiej AgroLigi 2023

Mistrzowie Podlaskiej AgroLigi 2023
Mistrzowie Podlaskiej AgroLigi 2023
 
Tegorocznym Mistrzem Podlaskiej AgroLigi w kategorii Rolnik zostali Dominika i Karol Bednarczyk z miejscowości Łacha, (gm. Turośl), powiat kolneński, a tytuł Mistrza w kategorii Firma otrzymało „Multicco - Agro” z Kędziorowa, (gm. Wąsosz), powiat grajewski. Uroczysta Gala wręczenia nagród odbyła się 24 sierpnia 2023 r. w Urzędzie Wojewódzkim w Białymstoku. Mistrzowie Podlaskiej AgroLigi będą reprezentować województwo podlaskie w finale ogólnopolskim.
 
Podlaska AgroLiga 2023 zorganizowana została w ramach projektu „Konkurs AgroLiga 2022/23 – etap wojewódzki III Edycja” przez Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie we współpracy z Mazowieckim Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego w Warszawie, Warmińsko-Mazurskim Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego w Olsztynie oraz Kujawsko-Pomorskim Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego w Minikowie oraz Lubelskim Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego w Końskowoli, Lubelską Izbą Rolniczą oraz Stowarzyszeniem Lokalna Grupa Działania „Brama na Podlasie”.
 
W uroczystej Gali podsumowującej Konkurs uczestniczyli m.in. Lech Antoni Kołakowski Sekretarz Stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Dariusz Piontkowski Sekretarz Stanu w Ministerstwie Edukacji i Nauki, Jacek Bogucki Senator RP, Stefan Krajewski Poseł na Sejm RP, Bohdan Paszkowski Wojewoda Podlaski wraz z wicewojewodami Bogusławą Szczerbińską i Tomaszem Madrasem, Sebastian Łukaszewicz Wicemarszałek Województwa Podlaskiego, Marek Olbryś Wicemarszałek Województwa Podlaskiego, Jarosław Średnicki Dyrektor Generalny Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego, Janusz Niedziela Dyrektora Biura Generalnego Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa, Jadwiga Zabielska Dyrektor Oddziału Terenowego Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa w Białymstoku wraz z zastępcą Henrykiem Dębowskim, Ireneusz Drozdowski Dyrektor Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie, przedstawiciele instytucji rolniczych i samorządowcy z regionu, rolnicy, przedsiębiorcy, sponsorzy i zaproszeni goście.
 
- Dziś chcemy pokazać najlepszych z najlepszych. Członkowie komisji konkursowej brali pod uwagę poziom, sytuację ekonomiczną, nowoczesność zastosowanych technologii, organizację gospodarstw i przedsiębiorstw. Analizowali też współpracę finalistów z otoczeniem, zaangażowanie w sprawy społeczne, estetykę obejść, a także kwestie dbania o środowisko. Wybór nie był łatwy – powiedział Wojciech Mojkowski, Dyrektor Podlaskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Szepietowie
 
O wysokim poziomie tegorocznych uczestników można było przekonać się oglądając przygotowany specjalnie na Galę film prezentujący sylwetki gospodarstw rolnych i przedsiębiorstw. Uczestnicy konkursu zostali nagrodzeni, otrzymali gratulacje i nagrody od sponsorów. - Nagrody są za ciężką, rzetelną, uczciwą pracę, mądrość i pracowitość rolników, pomysłowość przedsiębiorców  podkreślił Andrzej Remisiewicz ze Stowarzyszenia AgroBiznesKlub.
 
Tegoroczni Mistrzowie
Przedsiębiorstwo Multicco – Agro koncentruje się głównie na sprzedaży środków do produkcji rolnej oraz usługach wspomagających produkcję roślinną i zwierzęcą. Jako jedyne w Polsce przedsiębiorstwo wprowadziło do dystrybucji innowacyjną paszę dla bydła mlecznego RumiLine (RumiLine - wywar pogorzelniany kukurydziany, kukurydza mielona wilgotna).

- Jest to na pewno wyróżnienie dla nas jako dla firmy, która stara się budować wizerunek solidnego partnera. Nasi klienci to są dla nas partnerzy. Bo jeśli my coś dla nich dobrze zrobimy to dobro wraca – podkreślił Mistrz w Kategorii Firma Wojciech Wendrzycki Prezes Multicco – Agro.
 
Mistrzowie w Kategorii Rolnik Państwo Bednarczyk, przejęli prowadzenie gospodarstwa po rodzicach. Gospodarstwo rolne o powierzchni 120 ha specjalizujące się w produkcji mleka krowiego wysokiej jakości. Obecnie utrzymują ponad 200 sztuk krów i rocznie produkują 1,5 mln litrów mleka w klasie ekstra. - Dla nas to ogromne wyróżnienie bo jesteśmy tu wśród najlepszych. Jest to da nas też taki zaszczyt. Fajnie jest się oderwać od tej obory, od tego wszystkiego i spędzić trochę czasu takiego innego, nie to co robimy na codzień - zaznaczyli Mistrzowie Dominika i Karol Bednarczyk.
 
Wszystkim uczestnikom tegorocznego Konkursu składamy serdeczne gratulacje i życzymy wielu sukcesów.
 
Weronika Murawska
PODR Szepietowo
 
Mistrzowie Podlaskiej AgroLigi 2023 Mistrzowie Podlaskiej AgroLigi 2023
Mistrzowie Podlaskiej AgroLigi 2023  Mistrzowie Podlaskiej AgroLigi 2023
Mistrzowie Podlaskiej AgroLigi 2023 Mistrzowie Podlaskiej AgroLigi 2023
Mistrzowie Podlaskiej AgroLigi 2023
 
Odwiedź portal KSOW – http://ksow.pl Zostań Partnerem Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich.
 
Kategoria Rolnicy
Mistrz Podlaskiej AgroLigi – Dominika i Karol Bednarczyk, Łacha
Wicemistrz Podlaskiej AgroLigi – Mariola i Paweł Sawoń, Łosośna Wielka
Laureaci:
* Alina i Mirosław Romaniuk, Nowokornino
* Grażyna i Sławomir Leończuk, Biszewo
 
Kategoria Firmy
Mistrz Podlaskiej AgroLigi – Multicco - Agro, Wojciech i Agnieszka Wendrzyccy, Kędziorowo
Wicemistrz Podlaskiej AgroLigi – Agromat, Waldemar Kozłowski, Janówka
Laureaci:
* Ośrodek Zarybieniowy Wesołowo, Boksze Osada
* Ptasie Radio, Czarna Wieś Kościelna
 
Dodano: 28.08.2023

PARTNERZY

Gmina Brańsk

Gmina Brańsk

Miasto Brańsk

Miasto Brańsk

Ciechanowiec

Ciechanowiec

Czyżew

Czyżew

Klukowo

Klukowo

Kołaki Kościelne

Kołaki Kościelne

Nowe Piekuty

Nowe Piekuty

Rudka

Rudka

Rutki

Rutki

Szepietowo

Szepietowo

Gmina Wysokie Mazowieckie

Gmina Wysokie Mazowieckie

Wysokie Mazowieckie

Wysokie Mazowieckie

Zambrów

Zambrów

Gmina Kulesze Kościelne

Gmina Kulesze Kościelne

POLECANE STRONY

Informacja o plikach cookies: Ta strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce.
Stronę odwiedzono 490 razy.
Hosting: pvi.pl