A A A Powiększ tekst
Mapa strony
LGD Brama na Podlasie

Nowy obowiązek organizacji pozarządowych wobec KRS

Artykuł 19a ust. 5 ustawy o Krajowym Rejestrze Sądowym zobowiązuje organizacje pozarządowe rejestrujące się w KRS do złożenia, oprócz tych samych danych co wcześniej (czyli imion, nazwisk, peseli osób reprezentujących oraz zgody na powołanie - jeśli jest taka potrzeba tzn. kiedy inne osoby niż powołane podpisują wniosek), dodatkowo adresów do doręczeń osób reprezentujących podmiot.

W sytuacji kiedy adres do doręczeń osoby reprezentującej podmiot zmienia się, albo kiedy zmienia się sama osoba (np. wybieramy nowego członka zarządu), organizacja pozarządowa jest jednak zobowiązana do złożenia nowego oświadczenia.

Także organizacje pozarządowe, które po 15 marca 2018 r. nie będą kontaktować się z KRS, mają obowiązek dostarczyć do sądu rejestrowego oświadczenia z adresami do doręczeń osób reprezentujących. Muszą do zrobić w ciągu 18 miesięcy od daty wejścia w życie nowych przepisów. Mają więc czas do połowy września 2019 r.

 

Dodano: 31.12.2018
powrót

PARTNERZY

Gmina Brańsk

Gmina Brańsk

Miasto Brańsk

Miasto Brańsk

Ciechanowiec

Ciechanowiec

Czyżew

Czyżew

Klukowo

Klukowo

Kołaki Kościelne

Kołaki Kościelne

Nowe Piekuty

Nowe Piekuty

Rudka

Rudka

Rutki

Rutki

Szepietowo

Szepietowo

Gmina Wysokie Mazowieckie

Gmina Wysokie Mazowieckie

Wysokie Mazowieckie

Wysokie Mazowieckie

Zambrów

Zambrów

POLECANE STRONY

Informacja o plikach cookies: Ta strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce.
Stronę odwiedzono 110 razy.
Hosting: pvi.pl