A A A Powiększ tekst
Mapa strony
LGD Brama na Podlasie

Wyjazd z Odnawialnych Źródeł Energii 15-17.09.16

W dniach 15-17 września 2016 r. przedstawiciele Urzędów Miast i Gmin będących członkami Stowarzyszenia LGD „Brama na Podlasie”, członkowie Stowarzyszenia oraz pracownicy Biura uczestniczyli w wyjeździe studyjnym nt. odnawialnych źródeł energii, w tym wykorzystania instalacji fotowoltaicznych przy produkcji energii elektrycznej na terenie województwa lubelskiego. Celem wyjazdu było podniesienie wiedzy osób z obszaru Stowarzyszenia LGD „Brama na Podlasie” z zakresu wykorzystania odnawialnych źródeł energii na przykładzie już istniejących instalacji fotowoltaicznych.
 
Nasza wizyta rozpoczęła się w Fundacji Rozwoju Lubelszczyzny w Lublinie, gdzie przedstawiciele tej instytucji zapoznali uczestników z zasadami wytwarzania takiego źródła energii oraz dokonana została prezentacja innowacyjnej instalacji fotowoltaicznej o mocy 30 kW zainstalowanej na dwóch elewacjach budynku oraz dachu. Drugiego dnia odbyła się wizyta w siedzibie firmy Eco-Energia Sp. z o.o. w Lublinie, która jest jednym z instalatorów instalacji fotowoltaicznych oraz w swojej siedzibie wykorzystuje instalację o mocy 10kW na własne potrzeby. Następnie udaliśmy się do Gminy Trawniki, w której w 2015 roku zostały zainstalowane 23 instalacje fotowoltaiczne na budynkach prywatnych (projekt zrealizowany w ramach PROW 2007-2013). Przedstawiciel Urzędu Gminy – Z-ca Wójta, Pan Damian Baj przedstawił grupie założenia oraz cały proces realizacji tej inwestycji przez Gminę Trawniki. Zwiedziliśmy również oczyszczalnię ścieków należącą do Gminy, zasilaną instalacją fotowoltaiczną o mocy 40 kW. W ostatnim dniu pobytu na terenie woj. lubelskiego odbyła się prezentacja dotycząca produkcji energii fotowoltaicznej przygotowana przez Firmę SunElectric Polska Sp. z o.o. oraz odwiedziliśmy gospodarstwo rolne we wsi Nowy Pożóg /Gmina Końskowola/, w której usadowiona jest instalacja fotowoltaiczna o mocy 10 kW na gruncie i wykorzystywana na potrzeby tego gospodarstwa.
 
Mamy nadzieję, że zdobyta przez uczestników wiedza zakresu wykorzystania odnawialnych źródeł energii pozwoli na prawidłowe wykorzystanie środków na realizację tego typu projektów realizowanych z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego na lata 2014-2020.
 
Wyjazd z Odnawialnych Źródeł Energii 15-17.09.16  Wyjazd z Odnawialnych Źródeł Energii 15-17.09.16  Wyjazd z Odnawialnych Źródeł Energii 15-17.09.16  Wyjazd z Odnawialnych Źródeł Energii 15-17.09.16  Wyjazd z Odnawialnych Źródeł Energii 15-17.09.16
 

LGD w dniach 15-17 września organizuje wyjazd studyjny dotyczący odnawialnych źródeł energii, w tym wykorzystania instalacji fotowoltaicznych przy produkcji energii elektrycznej na Lubelszczyźnie.
 
Zapraszam do udziału przedstawicieli jst, związanych z przedmiotową tematyką. Program wyjazdu obejmuje: 4 wizyty w punktach (obiektach lub instytucjach) wykorzystujących ogniwa fotowoltaiczne (trzy w okolicach Lublina, jedna w okolicach Kazimierza Dolnego) oraz  min. 4 h pogadanek/wykładów tematycznych.
 
Uczestnikom zapewniony zostanie: transport, ubezpieczenie, opiekę przewodnika, wyżywienie (śniadanie, obiad i kolacja) oraz noclegi.
 
Szczegółowy program zostanie przesłany osobom zakwalifikowanym do udziału w wyjeździe.
 
Rekrutacja odbywać się będzie poprzez wybór kandydatów spośród zgłoszonych na podstawie przesłania/dostarczenia wypełnionego i podpisanego  formularza w terminie do 5 września (poniedziałek) do godz. 15:30 do biura LGD (mailowo, faxem, pocztą tradycyjną lub osobiście).
 
Regulamin rekrutacji dostępny w załączniku (regulamin).
 
Osobami do kontaktu w sprawie niniejszego wyjazdu są: Monika Dzielnik lub Iwona Wiernicka.
 
Dane korespondencyjne:
Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Brama na Podlasie”
ul. Ludowa 15, 18-200 Wysokie Mazowieckie
(budynek Urzędu Miejskiego, II piętro, pok. nr 21 i 22)
tel./ fax: 86 275 25 92 wew. 38 i 39
e-mail:  Turn on Javascript!
Dodano: 20.09.2016
Baza dobrych praktyk

PARTNERZY

Gmina Brańsk

Gmina Brańsk

Miasto Brańsk

Miasto Brańsk

Ciechanowiec

Ciechanowiec

Czyżew

Czyżew

Klukowo

Klukowo

Kołaki Kościelne

Kołaki Kościelne

Nowe Piekuty

Nowe Piekuty

Rudka

Rudka

Rutki

Rutki

Szepietowo

Szepietowo

Gmina Wysokie Mazowieckie

Gmina Wysokie Mazowieckie

Wysokie Mazowieckie

Wysokie Mazowieckie

Zambrów

Zambrów

Gmina Kulesze Kościelne

Gmina Kulesze Kościelne

POLECANE STRONY

LGD "Brama na Podlasie" w obiektywie kamery
Informacja o plikach cookies: Ta strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce.
Stronę odwiedzono 2311 razy.
Hosting: pvi.pl