A A A Powiększ tekst
Mapa strony
LGD Brama na Podlasie

Ogłoszenie o naborze wniosków

Ogłoszenie o naborze wniosków

Nabór nr 3/2025/EFS+

w ramach Lokalnej Strategii Rozwoju Stowarzyszenia Lokalnej Grupy Działania „Brama na Podlasie”
 
Cel 1: Wzmocnienie edukacji i aktywizacji mieszkańców na rzecz wspierania rozwoju lokalnego LGD
 
Przedsięwzięcie LSR: 1.1. Podniesienie jakości kształcenia dzieci i młodzieży na terenie LGD (EFS+)
 
Nabór wniosków o wsparcie w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Podlaskiego 2021-2027
Europejski Fundusz Społeczny Plus
Priorytet FEPD.09 Fundusze na rzecz Rozwoju Lokalnego
Działanie FEPD.09.01 Rozwój lokalnej edukacji i kształcenia
 
Typ projektu: Kształcenie ogólne
 
Nr naboru w aplikacji SOWA EFS FEPD.09.01-IZ.00-011/25
(tryb konkurencyjny)
 
I. Nazwa LGD i zarządu województwa:
Nazwa LGD: Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Brama na Podlasie”     
Nazwa Zarządu Województwa: Zarząd Województwa Podlaskiego
 
II. Przedmiot naboru wniosków o wsparcie:
Przedmiotem naboru jest udzielenie wsparcia projektom wpisującym się w cel 1. Wzmocnienie edukacji i aktywizacji mieszkańców na rzecz wspierania rozwoju lokalnego LGD zgodnie z Lokalną Strategią Rozwoju Stowarzyszenia Lokalnej Grupy Działania „Brama na Podlasie” (zwanej LSR) oraz wpisującym się w Działanie FEPD.09.01 Rozwój lokalnej edukacji i kształcenia, Priorytetu IX Fundusze na rzecz Rozwoju Lokalnego w ramach FEdP 2021-2027, typ projektu nr 2 Kształcenie ogólne.
Zgodnie z zapisami Szczegółowego Opisu Priorytetów FEdP 2021-2027 w ramach niniejszego naboru, wsparciem będą objęte projekty dotyczące typu 2 Kształcenie ogólne.
 
Zakres wsparcia:
1. Wsparcie małych szkół podstawowych, nie będących szkołami dostępnymi wyłącznie dla dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, na obszarach objętych realizacją LSR, ich uczniów i nauczycieli, ukierunkowane na podniesienie jakości edukacji z wykorzystaniem nowoczesnych technologii, w tym zwłaszcza narzędzi cyfrowych, obejmujące m.in. rozwój kompetencji kluczowych, umiejętności uniwersalnych, przekrojowych oraz zawodowych, w tym cyfrowych oraz nauki języka angielskiego.
2. Wsparcie małych szkół podstawowych i placówek w prowadzeniu skutecznej edukacji włączającej np.: zapewnienie odpowiedniego wyposażenia, podnoszenie kompetencji kadr pedagogicznych, bezpośrednie wsparcie uczniów, zapewnienie usług asystenckich dla uczniów.
3. Realizacja działań społeczno-wychowawczych, w tym kształtowanie kompetencji społeczno- emocjonalnych uczniów, edukacja prozdrowotna, a także wsparcie psychologiczne będące odpowiedzią na problemy wychowawcze oraz trudności w nauce.
4. Rozwijanie kompetencji, umiejętności, uzdolnień, zainteresowań uczniów poza edukacją formalną.
5. Podnoszenie kompetencji kadr małych szkół podstawowych, w tym do prowadzenia kształcenia w systemie on-line oraz podnoszenie kompetencji kadry zarządzającej w celu poprawy jakości kształcenia dzieci i młodzieży.
 
Uzupełniający zakres wsparcia możliwy do realizacji w ramach typu projektu:
1. Wsparcie kadry szkół i placówek systemu oświaty z zakresu zapobiegania przemocy motywowanej uprzedzeniami, w tym zapobieganie dyskryminacji i przemocy ze względu na płeć, rasę lub pochodzenie etniczne, religię lub światopogląd, niepełnosprawność oraz orientację seksualną i tożsamość płciową, poprzez podnoszenie kompetencji, wsparcie eksperckie, wymianę dobrych praktyk.
2. Podnoszenie świadomości na temat zmiany klimatu i wspieranie rozwoju umiejętności ekologicznych.
 
III. Informacja o podmiotach uprawnionych do ubiegania się o wsparcie na wdrażanie Lokalnej Strategii Rozwoju:
Podmiotami uprawnionymi do ubiegania się o dofinansowanie w ramach przedmiotowego naboru są wszystkie podmioty z wyłączeniem osób fizycznych nie prowadzących działalności gospodarczej lub oświatowej.

O dofinansowanie mogą ubiegać się podmioty wskazane w SZOP oraz LSR tj.:
Typ beneficjenta – ogólny:
Administracja publiczna, Instytucje nauki i edukacji, Instytucje wspierające biznes, Organizacje społeczne i związki wyznaniowe, Partnerstwa, Partnerzy społeczni, Przedsiębiorstwa, Służby publiczne
 
Typ beneficjenta – szczegółowy:
Administracja rządowa, Jednostki naukowe, Jednostki organizacyjne działające w imieniu jednostek samorządu terytorialnego, Jednostki Samorządu Terytorialnego, Kościoły i związki wyznaniowe, MŚP, Organizacje badawcze, Organizacje pozarządowe, Partnerstwa instytucji pozarządowych, Partnerstwa Publiczno-Prywatne, Partnerzy gospodarczy, Podmioty ekonomii społecznej, Podmioty świadczące usługi publiczne w ramach realizacji obowiązków własnych jednostek samorządu terytorialnego, Przedszkola i inne formy wychowania przedszkolnego, Szkoły i inne placówki systemu oświaty, Uczelnie.
 
Wniosek o dofinansowanie może być składany wyłącznie:
- przez organ prowadzący szkołę prowadzącą kształcenie ogólne lub
- w partnerstwie z organem prowadzącym szkołę prowadzącą kształcenie ogólne, do której skierowane jest wsparcie.
 
W sytuacji gdy wnioskodawcą jest podmiot nie będący organem prowadzącym szkołę, projekt powinien być realizowany w partnerstwie (zgodnie z art. 39 ustawy wdrożeniowej) z organem/organami prowadzącymi ośrodki szkoły do których skierowane jest wsparcie.
 
Termin, miejsce oraz forma składania wniosków o wsparcie:
 
Termin, od którego można składać wnioski: 03.06.2025 r. od godziny 8.00
Termin, do którego można składać wnioski: do końca 12.06.2025 r.
 
Wnioski o dofinansowanie projektów oraz załączniki składane są wyłącznie w wersji elektronicznej za pomocą aplikacji SOWA EFS w centralnym systemie teleinformatycznym na stronie aplikacji SOWA EFS.

Wersja papierowa nie jest składana. Dokumenty złożone w formie papierowej nie stanowią wniosku o dofinansowanie projektu i nie podlegają ocenie.
Za datę wpływu wniosku o dofinansowanie uznaje się datę złożenia (wysłania) wniosku za pośrednictwem aplikacji SOWA EFS. Po upływie terminu na składanie wniosków o dofinansowanie projektu aplikacja SOWA EFS uniemożliwi przesłanie wniosku.
 
Miejsce publikacji regulaminu naboru wniosków o wsparcie:
 
Dane do kontaktu:
W sprawach związanych z naborem wniosków informacji udzielają pracownicy Stowarzyszenia Lokalnej Grupy Działania  „Brama na Podlasie”:
1. telefonicznie pod numerem telefonu 86 275 26 27 w. 413 w godzinach 9:00 – 14:00 od poniedziałku do piątku;
2. mailowo: Turn on Javascript!
3. osobiście w biurze Stowarzyszenia Lokalnej Grupy Działania „Brama na Podlasie”, ul. Mickiewicza 1a, 18-200 Wysokie Mazowieckie w godzinach 9:00 – 14:00 od poniedziałku do piątku.
 
Ogłoszenie o naborze wraz z załącznikami jest dostępne w siedzibie Stowarzyszenia Lokalnej Grupy Działania „Brama na Podlasie”, ul. Mickiewicza 1a, 18-200 Wysokie Mazowieckie oraz na stronie www.bramanapodlasie.pl
 
VII. Informacje dodatkowe:
Pozostałe warunki i niezbędne dokumenty znajdują się w Regulaminie naboru wniosków o wsparcie, stanowiącym załącznik nr 1 do niniejszego Ogłoszenia.
 
VIII. Załącznik do ogłoszenia:
 
IX. Załączniki do Regulaminu naboru wniosków o wsparcie:
 
Dodano: 30.04.2025
Baza dobrych praktyk

PARTNERZY

Gmina Brańsk

Gmina Brańsk

Miasto Brańsk

Miasto Brańsk

Ciechanowiec

Ciechanowiec

Czyżew

Czyżew

Klukowo

Klukowo

Kołaki Kościelne

Kołaki Kościelne

Nowe Piekuty

Nowe Piekuty

Rudka

Rudka

Rutki

Rutki

Szepietowo

Szepietowo

Gmina Wysokie Mazowieckie

Gmina Wysokie Mazowieckie

Wysokie Mazowieckie

Wysokie Mazowieckie

Zambrów

Zambrów

Gmina Kulesze Kościelne

Gmina Kulesze Kościelne

POLECANE STRONY

LGD "Brama na Podlasie" w obiektywie kamery
Informacja o plikach cookies: Ta strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce.
Stronę odwiedzono 60 razy.
Hosting: pvi.pl