A A A Powiększ tekst
Mapa strony
LGD Brama na Podlasie

Brama na Podlasie – Bramą do lokalnych tradycji

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania  „Brama na Podlasie” realizuje projekt pt.: „Brama na Podlasie – Bramą do lokalnych tradycji” współfinansowany ze środków Unii Europejskiej , w ramach Schematu II Pomocy Technicznej Planu Działania Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 Plan Operacyjny na lata 2018-2019 zgodnie z Umową nr ROR-II/KSOW-N-23/2018 o dofinansowanie wnioski nr ROR-II.3053.3.46.2018 z dnia 10 maja 2018 r. Projekt realizowany jest w partnerstwie ze Stowarzyszeniem „Zameczek” z Ciechanowca oraz Stowarzyszeniem Uniwersytet Trzeciego Wieku z Ciechanowca.
 
Celem operacji jest stworzenie mieszkańcom obszarów wiejskich warunków do poznania sposobów uzyskiwania dodatkowych źródeł dochodu, w tym w szczególności podniesienie wiedzy i umiejętności z zakresu wytwarzania produktów lokalnych u lokalnych liderów, rozwój drobnej przedsiębiorczości na terenie LGD oraz inspirowanie do działań przedsiębiorczych.
 
Okres realizacji projektu 01.05.2018 – 30.09.2018 r.
 
W ramach projektu odbędą się następujące zadania:
  1. Wyjazd studyjny do producentów lokalnych na terenie województwa kujawskiego /uczestnikami będzie 30 osób – mieszkańców gmin należących do Stowarzyszenia, zainteresowanych tematyką produktu lokalnego/
  2. Pogadanki tematyczne w Lokalnych Grupach Działania na odwiedzanym terenie – 2 spotkania
  3. Spotkania z producentami lokalnymi – 2 spotkania
  4. Wykonanie publikacji dotyczącej promocji dobrych praktyk oraz upowszechnianie efektów wyjazdu oraz wiedzy nt. produktów lokalnych – 1 500 egzemplarzy.
Projekt realizuje Priorytet 6 PROW na lata 2014 – 2020: Wspieranie włączenia społecznego, ograniczenia ubóstwa i rozwoju gospodarczego na obszarach wiejskich, cel 5 KSOW na lata 2014-2020: Aktywizacja mieszkańców wsi na rzecz podejmowania inicjatyw w zakresie rozwoju obszarów wiejskich, w tym kreowanie miejsc pracy na terenach wiejskich i Działanie 11 KSOW na lata 2014-2020: Aktywizacja mieszkańców wsi na rzecz podejmowania inicjatyw służących włączeniu społecznemu, w szczególności osób starszych, młodzieży, niepełnosprawnych, mniejszości narodowych i innych osób wykluczonych społecznie.
 
Łączna wysokość kosztów kwalifikowalnych:  22 114,71 zł
Wkład własny: 2 400,00 zł.
 
Dodano: 17.05.2018
Baza dobrych praktyk

PARTNERZY

Gmina Brańsk

Gmina Brańsk

Miasto Brańsk

Miasto Brańsk

Ciechanowiec

Ciechanowiec

Czyżew

Czyżew

Klukowo

Klukowo

Kołaki Kościelne

Kołaki Kościelne

Nowe Piekuty

Nowe Piekuty

Rudka

Rudka

Rutki

Rutki

Szepietowo

Szepietowo

Gmina Wysokie Mazowieckie

Gmina Wysokie Mazowieckie

Wysokie Mazowieckie

Wysokie Mazowieckie

Zambrów

Zambrów

Gmina Kulesze Kościelne

Gmina Kulesze Kościelne

POLECANE STRONY

LGD "Brama na Podlasie" w obiektywie kamery
Informacja o plikach cookies: Ta strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce.
Stronę odwiedzono 2469 razy.
Hosting: pvi.pl