A A A Powiększ tekst
Mapa strony
LGD Brama na Podlasie

Smaki regionów (SR)

 Smaki regionów (SR)

Zakończenie projektu
 
Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania "Brama na Podlasie" wspólnie ze Stowarzyszenie N.A.R.E.W. – Narwiańska Akcja Rozwoju Ekonomicznego Wsi oraz ze Stowarzyszeniem "Sąsiedzi” zrealizowało projekt współpracy.
 
W ramach projektu zrealizowane zostały następujące zadania:
- Organizacja wyjazdów
- Organizacja warsztatów kulinarnych
- Organizacja konkursu
 
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.3 „Przygotowanie i realizacja działań w zakresie współpracy z lokalną grupą działania” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
 

Relacja z konkursu kulinarnego
 
Smaki regionów (SR) Smaki regionów (SR) Smaki regionów (SR)
 Smaki regionów (SR) Smaki regionów (SR) Smaki regionów (SR)
 Smaki regionów (SR) Smaki regionów (SR) Smaki regionów (SR) Smaki regionów (SR)  Smaki regionów (SR) Smaki regionów (SR) Smaki regionów (SR) Smaki regionów (SR) Smaki regionów (SR) Smaki regionów (SR) Smaki regionów (SR) Smaki regionów (SR) Smaki regionów (SR) Smaki regionów (SR) Smaki regionów (SR) Smaki regionów (SR) Smaki regionów (SR) Smaki regionów (SR) Smaki regionów (SR) Smaki regionów (SR)  Smaki regionów (SR) Smaki regionów (SR) Smaki regionów (SR) Smaki regionów (SR) Smaki regionów (SR) Smaki regionów (SR)
 

Relacja z warsztatów kulinarnych
 
W dn. 7-8.07.2023 odbyły się warsztaty dla mieszkańców LGD. Warsztaty organizowane były w ramach realizacji projektu współpracy pn. „Smaki regionów” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.3 „Przygotowanie i realizacja działań w zakresie współpracy z lokalną grupą działania” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
 
Podczas dwudniowych warsztatów uczestnicy wspólnie gotowali. Pierwszy dzień warsztatów odbył się pod hasłem  Ryba na kilka sposobów a drugi dzień pod hasłem Specjały kuchni dolnośląskiej. 
 
Smaki regionów (SR) Smaki regionów (SR) Smaki regionów (SR)  Smaki regionów (SR) Smaki regionów (SR) Smaki regionów (SR) Smaki regionów (SR)

Konkurs kulinarny
 
Zapraszamy mieszkańców do udziału w konkursie kulinarnym. W ramach zadania zostanie przeprowadzony konkurs kulinarny na terenie LGD "Brama na Podlasie" w czterech kategoriach: pieczywo, napoje, potrawa mięsna oraz potrawa bezmięsna. Do konkursu zostanie zrekrutowane 30 osób. Zwycięzcom w każdej kategorii zostaną ufundowane nagrody. Dodatkowo, każdy uczestnik otrzyma nagrodę za udział w projekcie.
 
Konkurs organizowany jest  w ramach realizacji projektu współpracy pn. „Smaki regionów” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.3 „Przygotowanie i realizacja działań w zakresie współpracy z lokalną grupą działania” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020.
 
Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest wypełnienie i dostarczenie formularza zgłoszeniowego. Formularz można dostarczyć osobiście lub przesłać pocztą tradycyjną na adres: Stowarzyszenia lub pocztą elektroniczną na adres: Turn on Javascript! w terminie do 5.07.2023 r. do godz. 15.00.
 
Podsumowanie odbędzie się o godz. 14.00 w dniu 9.07.2023 na stadionie miejskim w Czyżewie, w namiocie LGD. 
 
Do pobrania:

Warsztaty kulinarne
 
Zapraszamy mieszkańców obszaru LGD do udziału w warsztatach kulinarnych w dn. 7-8.07.2023. Jedna osoba może uczestniczyć w jednym dniu warsztatów. Warsztaty organizowane są w ramach realizacji projektu współpracy pn. „Smaki regionów” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.3 „Przygotowanie i realizacja działań w zakresie współpracy z lokalną grupą działania” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
 
Warunkiem uczestnictwa w warsztatach jest wypełnienie i dostarczenie formularza zgłoszeniowego. Formularz można dostarczyć osobiście lub przesłać pocztą tradycyjną na adres: Stowarzyszenia lub pocztą elektroniczną na adres: Turn on Javascript! w terminie do 3.07.2023 r. do godz. 15.00.
 
Z uwagi na fakt ograniczonej liczby uczestników zadania o zakwalifikowaniu się osób biorących udział w warsztatach decyduje data wpływu formularza zgłoszeniowego.­­
 
Do pobrania:

Relacja z wyjazdu do woj. pomorskiego
 
W dniach 16-19.06.2023 odbył się wyjazd studyjny. W ramach niniejszego zadania udział brali również partnerzy projektu: Stowarzyszenie "Sąsiedzi" oraz Stowarzyszenie N.A.R.E.W. – Narwiańska Akcja Rozwoju Ekonomicznego Wsi.
 
Podczas wizyty studyjnej uczestnicy wyjazdu studyjnego brali udział w szeregu spotkań, takich jak: spotkanie z hodowcą ryb, jak również spotkania w zagrodach edukacyjnych: „Pasieka u Strusi”  i „Pod Ptasią Górą”.
 
Ciekawym punktem wizyty studyjnej były warsztaty kulinarne powiązane z owocami morza bałtyckiego oraz ryb słodkowodnych zalewu wiślanego, jak również warsztaty w „Zagrodzie Edukacyjnej Mały Holender”, gdzie uczestnicy poznali historię Żuraw, menonitów oraz domów podcieniowych, na których samodzielnie przygotowali jednogarnkowe dania, tj. kociołek menonicki.
 
Smaki regionów (SR) Smaki regionów (SR)
 Smaki regionów (SR) Smaki regionów (SR)

Relacja z wyjazdu do Francji
 
W dniach 28.05-1.06.2023r. odbył się wyjazd studyjny do Francji.  W ramach niniejszego zadania udział brali również partnerzy projektu: Stowarzyszenie "Sąsiedzi" oraz Stowarzyszenie N.A.R.E.W. – Narwiańska Akcja Rozwoju Ekonomicznego Wsi.
 
Podczas wizyty studyjnej uczestnicy wyjazdu studyjnego brali udział w szeregu spotkań, takich jak: spotkanie z lokalnymi rzemieślnikami, handlarzami, oferującymi unikalne produkty i usługi wytwarzane z lokalnych, ekologicznych produktów.
 
Kolejnym punktem wyjazdu było spotkanie w manufakturze czekolady, jak również warsztaty kulinarne. Ciekawym punktem wizyty studyjnej było spotkanie w winnicy oraz w wytworni oliwek. Ciekawym punktem wyjazdu studyjnego był transfer do Clos der Roses, gdzie omówiono proces powstawania win.
 
Smaki regionów (SR) Smaki regionów (SR) Smaki regionów (SR)
Smaki regionów (SR) Smaki regionów (SR)

Wyjazd do woj. pomorskiego
 
Zapraszamy mieszkańców obszaru LGD do udziału w wyjeździe studyjnym do województwa pomorskiego w dniach 16-19.06.2023. Wyjazd studyjny zorganizowany jest w ramach realizacji projektu współpracy pn. „Smaki regionów” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.3 „Przygotowanie i realizacja działań w zakresie współpracy z lokalną grupą działania” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
 
Warunkiem uczestnictwa w wyjeździe studyjnym jest wypełnienie i dostarczenie formularza zgłoszeniowego. Formularz można dostarczyć osobiście lub przesłać pocztą tradycyjną na adres: Stowarzyszenia lub pocztą elektroniczną na adres: Turn on Javascript! w terminie do 9.06.2023 r. do godz. 15.00.
 
Z uwagi na fakt ograniczonej liczby uczestników zadania o zakwalifikowaniu się osób biorących udział w wyjeździe studyjnym decyduje data wpływu formularza zgłoszeniowego.­­
 
Do pobrania:

 
Wyjazd do Francji
 
Zapraszamy mieszkańców obszaru LGD do udziału w wyjeździe studyjnym do Francji w dniach 28.05-1.06.2023. Wyjazd studyjny zorganizowany jest  w ramach realizacji projektu współpracy pn. „Smaki regionów” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.3 „Przygotowanie i realizacja działań w zakresie współpracy z lokalną grupą działania” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020.
 
Warunkiem uczestnictwa w wyjeździe studyjnym jest wypełnienie i dostarczenie formularza zgłoszeniowego. Formularz można dostarczyć osobiście lub przesłać pocztą tradycyjną na adres: Stowarzyszenia lub pocztą elektroniczną na adres: Turn on Javascript! w terminie do 23.05.2023 r. do godz. 15.00.
 
Z uwagi na fakt ograniczonej liczby uczestników zadania o zakwalifikowaniu się osób biorących udział w wyjeździe studyjnym decyduje data wpływu formularza zgłoszeniowego.­­
 
Do pobrania:
- formularz zgłoszeniowy

Relacja z warsztatów w woj. dolnośląskim
 
W dniach 12-15.04.2023 odbył się wyjazd na obszar Dolnego Śląska. W ramach niniejszego zadania udział brali również partnerzy projektu: Stowarzyszenie "Sąsiedzi" oraz Stowarzyszenie N.A.R.E.W. – Narwiańska Akcja Rozwoju Ekonomicznego Wsi.
 
Podczas wizyty studyjnej uczestnicy wyjazdu brali udział w warsztatach kulinarnych, pogłębiali wiedzę o produkcji sera jak, również uczestniczyli w warsztatach poświęconych dyni. Każdy z uczestników brał również udział w questach poświęconych wyprawie odkrywców ,,O zamku w Owieśnie….’’, strzelaniu z łuku oraz warsztatach tanecznych i kulinarnych ( podpłomyki). 
 
W ramach kolejnych warsztatów kulinarnych uczestnicy mieli możliwość przygotowania gołąbków z ziemniakami i grzybami, jak również pierogów ruskich. Ciekawym punktem wyjazdu studyjnego było spotkanie z Sommalierem, gdzie omówiony został proces produkcji wina w Polsce.
 
Smaki regionów (SR)  Smaki regionów (SR) Smaki regionów (SR) Smaki regionów (SR) Smaki regionów (SR) Smaki regionów (SR)

Warsztaty w woj. dolnośląskim
 
Zapraszamy mieszkańców obszaru LGD do udziału w wyjeździe studyjnym na obszar Dolnego Śląska w dniach 12-15.04.2023 roku. Wyjazd zorganizowany jest  w ramach realizacji projektu współpracy pn. „Smaki regionów” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.3 „Przygotowanie i realizacja działań w zakresie współpracy z lokalną grupą działania” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020.
 
Warunkiem uczestnictwa w wyjeździe studyjnym jest wypełnienie i dostarczenie formularza zgłoszeniowego. Formularz można dostarczyć osobiście lub przesłać pocztą tradycyjną na adres: Stowarzyszenia lub pocztą elektroniczną na adres: Turn on Javascript! w terminie do 4.04.2023 r. do godz. 15.00.
 
Z uwagi na fakt ograniczonej liczby uczestników zadania o zakwalifikowaniu się osób biorących udział w wyjeździe studyjnym decyduje data wpływu formularza zgłoszeniowego.­­
 
Do pobrania:

Rozpoczynamy realizację projektu
 
Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania  „Brama na Podlasie” realizuje projekt pt.: „Smaki regionów” o akronimie SR współfinansowany ze środków Unii Europejskiej, w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 zgodnie z Umową nr 00027-6936-UM1020030/22  z dnia 30 marca 2023 r. Projekt realizowany jest w partnerstwie ze: Stowarzyszeniem „Sąsiedzi” i Stowarzyszeniem N.A.R.E.W.
 
Celem projektu współpracy jest promocja, podniesienie atrakcyjności obszaru LGD ze szczególnym uwzględnieniem tradycji kulinarnych oraz produktów lokalnych, jak również integracja i aktywizacja mieszkańców obszarów LGD.
 
Termin realizacji projektu do 30.06.2023
 
Dodano: 03.04.2023
Baza dobrych praktyk

PARTNERZY

Gmina Brańsk

Gmina Brańsk

Miasto Brańsk

Miasto Brańsk

Ciechanowiec

Ciechanowiec

Czyżew

Czyżew

Klukowo

Klukowo

Kołaki Kościelne

Kołaki Kościelne

Nowe Piekuty

Nowe Piekuty

Rudka

Rudka

Rutki

Rutki

Szepietowo

Szepietowo

Gmina Wysokie Mazowieckie

Gmina Wysokie Mazowieckie

Wysokie Mazowieckie

Wysokie Mazowieckie

Zambrów

Zambrów

Gmina Kulesze Kościelne

Gmina Kulesze Kościelne

POLECANE STRONY

LGD "Brama na Podlasie" w obiektywie kamery
Informacja o plikach cookies: Ta strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce.
Stronę odwiedzono 2473 razy.
Hosting: pvi.pl