A A A Powiększ tekst
Mapa strony
LGD Brama na Podlasie

Odnawialne źródła energii

Wykorzystanie źródeł odnawialnych do produkcji energii cieplnej czy elektrycznej to bardzo dobre rozwiązania dla gospodarstw domowych, zwłaszcza na terenach wiejskich, gdzie pobór energii jest dość duży, chociażby na potrzeby gospodarstw rolnych. Koszt tych instalacji jest dla wielu mieszkańców zbyt wysoki, co sprawia iż pomimo chęci wprowadzania takich rozwiązań proekologicznych, są one często niemożliwe ze względów finansowych. Jednocześnie potrzebna jest ciągła popularyzacja idei wykorzystywania energii ze źródeł odnawialnych, celem zwiększenia dbałości o naturalne środowisko. Stąd potrzeba dotowania wykorzystania instalacji produkującej energię elektryczną i cieplną w postaci ogniw fotowoltaicznych i kolektorów słonecznych w gospodarstwach domowych na użytek mieszkańców LGD.
 
W ramach niniejszego działania zaplanowano wsparcie na rzecz wykorzystania energii ze źródeł odnawialnych poprzez zakup instalacji OZE (np. ogniwa fotowoltaiczne, kolektory słoneczne) i ich montaż w gospodarstwach domowych oraz energooszczędne oświetlenie uliczne. 
 
Maksymalny poziom dofinansowania wynosi 85% kosztów kwalifikowalnych.
 
Źródło finansowania wsparcia: Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego
Dodano: 12.04.2016
Baza dobrych praktyk

PARTNERZY

Gmina Brańsk

Gmina Brańsk

Miasto Brańsk

Miasto Brańsk

Ciechanowiec

Ciechanowiec

Czyżew

Czyżew

Klukowo

Klukowo

Kołaki Kościelne

Kołaki Kościelne

Nowe Piekuty

Nowe Piekuty

Rudka

Rudka

Rutki

Rutki

Szepietowo

Szepietowo

Gmina Wysokie Mazowieckie

Gmina Wysokie Mazowieckie

Wysokie Mazowieckie

Wysokie Mazowieckie

Zambrów

Zambrów

Gmina Kulesze Kościelne

Gmina Kulesze Kościelne

POLECANE STRONY

LGD "Brama na Podlasie" w obiektywie kamery
Informacja o plikach cookies: Ta strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce.
Stronę odwiedzono 3597 razy.
Hosting: pvi.pl